Umělý trávník je trendem dnešní doby. Stále častěji se s ním můžeme setkat a designéři a zahradní architekti si s ním dokážou opravdu vyhrát.
Ušetří čas, peníze a námahu
Výhody u umělého trávníku je celá řada. Pravé anglické přírodní trávníky jsou drahé a stojí čas a námahu. Potřebují neustálou údržbu a na to v dnešním uspěchaném světě není čas. Do umělé trávy vložíte své finance jen jednorázově a navíc umělý trávník není vůbec složitý na údržbu, je téměř bezúdržbový.
Položit ho můžete kdekoliv a zvládne to i laik
Je vhodný kamkoliv. Na zahradě u vašeho domu vám ho sousedé budou jenom závidět. Pokud jste opravdu velcí zastánci zeleně, umělý trávník si můžete položit také na terase, lodžii nebo balkóně a to velmi jednoduše. Na balkóny a terasy stačí umělou trávu přilepit pomocí oboustranné lepící pásky. Podloží musí být však čisté a pevné. Ani venku na zahradě není pokládání dokonalého trávníku složité. Pří pokládce u velkých ploch se doporučuje najmout si zahradního architekta nebo se s ním aspoň poradit.
Stačí běžný vysavač
Jak je již zmíněno, umělý trávník není těžký na údržbu a nezabere tolik času jako přírodní trávníky, což je hlavní důvod, proč si ho lidé pořizují. Trávník stačí vyčistit proudem vody, nebo pomocí běžného vysavače.
Nevýhoda – trávník je umělý
Nevýhod oproti výhodám je méně, avšak můžou být důležitým faktorem při rozhodování koupi. Hlavní nevýhoda je to, že je trávník umělý. Nevoní tedy jako přírodní a malinko se liší i vzhledem.
Kolik takový umělý trávník stojí?
Vše záleží na kvalitě. Na trhu je v dnešní době již velký výběr a cenové rozpětí je obrovské. Nejlevněji se umělý trávník dá pořídit kolem dvou set korun českých za m2 s DPH. Ti, kteří si potrpí na kvalitu a raději si koupí kvalitnější trávník, utratí i přes tisíc korun českých za m2, včetně DPH.