Dětský pokojíček je malé království, které musí plnit hned několik funkcí najednou. Vyvarujte se jedné zásadní chyby a to, že dítěti nedáte žádnou příležitost k realizaci svých plánů a snů. Pokoj budou primárně obývat děti a jsou to právě ony, kteří mohou vyjádřit svůj názor. Koneckonců oni zde budou trávit většinu času, ne vy. V případě miminek se držte poněkud zkrátka, pestrobarevné stěny a tematický nábytek vypadají zajímavě jen prvních pár let. S postupem času bude zapotřebí celý pokoj znovu předělat, jelikož dítě školou povinné už nebude chtít mít na stěnách postavičky z pohádek a nábytek ve tvaru hradu.
Přírodní materiály mají své kouzlo
Dětský pokojíček by měl být schopný růst společně s vaší ratolestí. Jinak tomu není ani v případě nábytku, který představuje finančně nákladnou položku. Děti svět v prvních letech objevují primárně ústy, vše musí důkladně ožužlat a olízat. Je proto více než vhodné do pokojíčku volit přírodní materiály, které dítěti nemohou ublížit. Děti jsou totiž velmi náchylné na nemoci a alergie, jejich bezpečí by tak mělo být vaší prioritou. Pokud tedy budete vybírat nábytek do dětského pokoje, zvolte ten, který má nejmenší obsah chemických a syntetických látek. Ideální jsou přírodní materiály, které dítěti nijak neškodí. Ideální je dřevo, ještě lépe masiv a nátěry, které jsou ekologicky šetrné a nezávadné. Dítě v pokoji tráví i několik hodin denně, vytvořte pro něho prostor, ve kterém se bude cítit dobře.
Dostatek úložných prostor
Úložné prostory? Těch není nikdy dost! Vestavěné skříně jsou velmi variabilní a hodí se do každého interiéru. Ze začátku můžou sloužit jako úložný prostor pro hračky, knížky a oblečení. Postupně můžou být hračky nahrazeny třeba učebnicemi, sportovními potřebami, fotografiemi a dekoracemi. Kreativitě se meze nekladou.