Je všeobecně známo, že slaná mořská voda má blahodárné účinky na naše tělo. Je to z toho důvodu, že obsahuje mořskou sůl, ve které se nachází spousta minerálů a stopových prvků, jako jsou například hořčík, jód, draslík, vápník, sodík či železo. Proto přispívá k mnohem lepšímu prokrvení, vyčištění a vyživení pokožky našeho těla, která tak po koupeli vypadá mnohem mladší. Látky, které jsou obsaženy v mořské soli, dokážou výborně stimulovat látkovou výměnu, čímž dochází ke zrychlování oběhu těla. Z toho důvodu ji můžeme považovat za výbornou detoxikační kúru. Zároveň však působí antibakteriálně, což způsobuje rychlejší hojení ran a přispívá to k celkové regeneraci kůže.
Kde všude můžeme mořskou sůl využívat
Koupele.Koupele jsou naprostou samozřejmostí. Do horké vody nasypeme alespoň 250 g mořské soli. Následně si dopřejeme alespoň 15 minut relaxace ve vaně. Po koupeli je vhodné ještě alespoň půl hodiny odpočívat pod dekou nebo v županu a nechat tak doznít veškeré její účinky. Tělo bude uvolněné, odpočinuté, pokožka bude obohacená o chybějící minerály, bude jemná a svěží.
Mořská sůl do koupele může být spojená s tzv. aromaterapií. Znamená to, že do mořské soli přidáme éterické oleje, které zvýší ozdravné účinky.
· Pro relaxační koupel volíme oleje levandulové, meduňkové či mandarinkové.
· Pro detoxikační koupel je výborný jalovec.
· Jestliže chceme snížit nervové napětí sužující naše tělo, použijeme levandulový či bergamotový éterický olej.
· Bolavé svaly a klouby ocení cypřišový, rozmarýnový či skořicový éterický olej.
Mořská sůl je vhodná také v případě, jestliže trpíte gynekologickými záněty či hemoroidy.Díky jejím dezinfekčním účinkům působí velice rychle. Stačí si připravit sedací koupel, ve které je nutné sedět v těch závažných případech i dvakrát denně alespoň pět dnů.
Ústa si zaslouží také patřičnou péči.Jestliže trpíte na záněty dásní či afty, výplachy úst vodou s mořskou solí vám zaručeně pomohou. Vzhledem k jejím antiseptickým účinkům se můžete zbavit také nepříjemného zápachu úst.