Tažné zařízení se hodí chatařům, kutilům a komukoli, kdo se raději spoléhá na své vlastní schopnosti a síly a převáží předměty na vlastní pěst. Je to v jistém smyslu výhodné už jen proto, že máte přehled o převáženém nákladu, jízdu si zorganizujete podle potřeby ve vhodný čas a nejste na nikom primárně závislí. Výhodné je to i při stěhování, kdy si vystačíte s kamarádem, který vám pomůže odnášet těžší věci, a ušetříte poměrně velkou sumu za profesionální stěhováky.
Rádi bychom vám nyní naznačili, že existuje velmi efektivní způsob, jak převážet jízdní kola právě pomocí koule za autem. Je-li cyklistika či cykloturistika vaší doménou, můžete toho využít. Co vám tažné zařízení na Škodu Yeti, potažmo nosič na kola na tažné zařízení, nabízí za výhody?
Nepoškodíte si karosérii – nač riskovat pád kola na střechu, což se bohužel u střešních nosičů může stát? Tam zvedáte kola moc vysoko nad hlavu a při jejich nemalé hmotnosti a hlavně díky pohybujícím se kolům a pedálům vám mohou vyklouznout z rukou a zřítit se třeba i na čelní sklo. U nosičů na kouli jsou kola mimo karosérii, vzadu za autem a navíc je nasazujete velmi nízko, takže nepotřebujete žádný žebřík, štafle, židli a asistenci dalšího pomocníka.
I samotná jízda je bezpečnější – čtyři kola na střeše jsou za silnějšího větru zatěžkávací zkouškou řízení, zvláště pro začátečníky. Je to dáno tím, že je zvýšeno těžiště a kola vytváří pro vítr snadnou kořist. Je to podobné, jako pouštění draka na louce, tam také snadno zaznamenáte sílu větru a dá vám mnohdy zabrat udržet draka v rukou. S nosičem na tažné zařízení je to jiné, tam se nachází kola nízko nad silnicí a prakticky nemají žádný vliv na zvyšování těžiště. Při jízdě na kola zároveň velmi dobře vidíte ve zpětném zrcátku a máte přehled, co se s nimi děje, a kdy je případně vhodné zastavit a překontrolovat jejich uchycení.